Jak dobrać długą suknię do sylwetki?

Gale oraz rozdania hollywoodzkich nagród udowadniają, że elegancka, długa suknia służy każdej kobiecie, niezależnie od sylwetki czy rozmiaru. Podpowiadamy, jakie modele sprawdzą się u różnych sylwetek.
Długa suknia wygląda super na kobiecie o sporym wzroście, lecz wszystkie, niezależnie od liczby centymetrów, muszą zestawiać ją w zestawie z czółenkami na wysokim obcasie. Szpilki powodują że wyglądamy na potężniejsze, poza tym również polepszają wygląd figury – mając je na stopach pośladki są podniesione, dodatkowo klatka piersiowa wypięta, co automatycznie wyszczupla talię.
Pannice o sylwetce klepsydry muszą szukać wzorów z gorsetem, który podkreśli biust także talię dodatkowo wyeksponuje szczupłe ramiona. W tym wypadku świetnym wyborem jest wydłużona suknia o syrenim ogonie, to znaczy dopasowana w okolicy bioder i ud oraz rozszerzająca się od kolan w dół. Sukienki tego typu często zakładają 2 seksowne klepsydry ze świata biznesu rozrywkowego – Beyonce oraz Sofia Vergara.
biala-sukienka-z-blekitnymi-dodatkami
Gruszka musi maskować szerokie biodra i masywne uda, dlatego długa suknia dla niej powinna przypominać ubiór księżniczki z przylegającą górą dodatkowo pofałdowanym dołem. Mając tę figurę unikaj kreacji rodzaju „beza”, bardziej lepsze są fasony z dołem w formacie trapezu albo litery A, które zamaskują dół także zrównoważą proporcje.
Chuda dodatkowo potężna kolumna może sobie pozwolić na strój geometryczną oraz pokazującą sporo ciała, ale by dodać mu krągłości, musi być wykonana z trochę grubszego i twardego materiału, który da figurze formę, zamiast mocno ją opinać. Doskonałym wyborem byłaby suknia pozłacana lub wyszyta 3D aplikacjami.
Długa suknia dla panny o sylwetce jabłka musi mieć -prosty czy trochę pofalowany krój. Uwagę odciągnie od środkowej części figury gorset z wykrojem pod piersiami. W tym wypadku warto również szukać sukienek z głębokim dekoltem w kształcie litery V, który optycznie wysmukla figurę.
tekst pobrany ze strony e-modnisia.com.pl/pol_m_Sukienki-_Sukienki-wieczorowe-194.html